Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насилля», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою. А тому 30 листопада 2018 року начальником Доманівського районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Гулею Володимиром Миколайовичем, старшим інспектором Доманівського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Миколаївській області старшим лейтенантом внутрішньої служби Підоймою Інною Олександрівною, заступником начальника відділу Доманівськоке бюро правової допомоги Вознесенський місцевий центр з надання БВПД Єгоровим Дмитром Сергійовичем та фахівцем відділу Бойченком Максимом Андрійовичем, спеціалістом Доманівський РВ ДРАЦС ГТУЮ у Миколаївській області Бурою Наталією Миколаївною було проведено виховну годину на тему «Види і форми насилля в сімꞌї» для учнів 9-10 класів Доманівського НВК.
Міжнародна акція «16 днів проти насилля» розпочалась з ознайомлення підлітків з формами і видами насилля, способами його попередження, а також їх було ознайомлено з переліком організацій до яких вони можуть звернутися та номери гарячих ліній. До уваги учнів було запропоновано 3 відеоролики, які повніше розкривали суть цього негативного явища. Старшим інспектором органу пробації проведено анкетування учнів, де головним питанням було: «Захисти життя – зупини насильство». Доманівським БПД серед учнів було розповсюджено буклети «Дитинство проти насильства».
Метою даного заходу стало привернення уваги учасників навчально-виховного процесу до проблеми насильства у суспільстві та попередження негативних явищ, що можуть призвести до насилля або спровокувати його вчинення.
Безумовно, подолання такого негативного явища як насильство в родині можливе лише за умови об'єднання зусиль і державних органів та установ, і громадських організацій, і кожного громадянина. Кожен з нас має сказати "Ні!" насиллю у власній родині. Адже сім'я – це саме те місце, яке має бути світлим затишком, острівцем безпеки і комфорту у нашому досить бурхливому світі. Місцем, де тебе розуміють і поважають, де можна нікого не боятися і почуватися вільно кожному: і маленькій людині, і дорослому, і особі літнього віку.
|