Т.Г. Шевченко – 200 років живе поет у нашій пам’яті, а разом з ним – його твори, згусток добра і слави, які оволодівають серцями мільйонів, запалюють зірку мужності, любові, непокори, тихо гомонять із сьогоденням. Ось і зібралися учні школи, щоб ще раз пройти Тарасовими шляхами. Захід «Стежками долі кобзаря», який відбувся у березні, присвячений Шевченківським дням. Із задоволенням рокували сторінками долі Кобзаря учні 11-х класів: Лисенко Юлія, Соколюк Марія, Прищепа Юлія, Бабкіна Тетяна, Нешкумай Євген, Буряченко Тетяна, Хохоник Сергій.
Стежками дитинства пройшли учениці 3-Б класу (керівник Пащенко Л.А.), які виконали хоровод «Зацвіла в долині червона калина».
Яскраві образи малого Тараса і Оксани із захопленням зіграли Максим Кулішов та Катерина Удич у інсценізації твору С. Черкасенка про залізні стовпи.
Під звуки тихої мелодії пісні «Ой люлі, люлі, моя дитино» з глибини сцени повільно вийшла Доля (Кузніченко Анна) та Тарас – підліток (Фантаз Владислав). У ролі вже молодого Шевченка він проказував молитву за долю України. Супроводжувалися дії юних акторів словами автора (у виконанні Інни Буднік). Діти торкнулися усім серцем Шевченкових творів, пройнялися їх духом великого співу, бо саме так ми можемо виконати його заповіт. Схвильовано звучали вірші про Шевченка у виконанні Шаповал Вікторії:
Ой Кобзарю, наш Тарасе,
Наша слава світова,
Це ж душа твоя щоранку
В пісні – думі ожива.
І забриніли чарівні пісні:
- «Така її доля» у виконанні Лілії Колісніченко;
- «Бандуристе, орле сизий» – Шеремет Юлії;
- «Тече вода з-під явора» – Бобуйок Катерини та Дадунашвілі Валерії.
Діти з задоволенням слухали пісню «Якби мені черевики» у виконанні хору «Товариш» (керівник Служенко М.М.).
Вже сучасну Україну відтворювали юні танцюристи 4-Б класу, які виконали український танок (керівник Струк А.В.).
І побажала здоров’я, миру, щастя, добра, любові маленька дівчинка – українка (Марія Наточій – 2-А клас), яка майстерно виконала пісню про Батьківщину (керівник Пащенко Л.А.).
Захід проводиться презентацією (портрети Шевченка, його малюнки, чарівні пейзажі, влучні вислови). Діти співали, танцювали, читали вірші, славлячи Кобзаря. А найголовніше, що панувало на святі – зацікавленість творами Кобзаря та виховання любові до рідної землі. Не забути історію, традиції, пам’ятати про те, що залишимо нащадкам.
Залишим у спадок новим поколінням
Свої ідеали, свої устремління,
Могутню Вкраїну, в якій наша сила
І геній Шевченка, як нації крила.
Шмарговська Л.В.,
класний керівник 11-Б кл.
|