«Не можна вважати щасливим того, хто залежить від щасливої випадковості. Бо головне, щоб щастя прийшло як заслуга».
Сенека
12 жовтня 2018 року в 10-А класі пройшла класна година на тему: «Думки про щастя», яку провела вчитель Сербул О.А.
…- Напевне, немає людини, яка б не хотіла бути щасливою. А в чому ж полягає щастя, і що необхідно для того, щоб відчути себе щасливим? Дехто вважає, що щастя взагалі не існує, або ж воно мінливе і недосяжне, мов міраж, який зникає при наближенні до нього. Інші говорять, що людина вбачає своє щастя лише тільки в тому, чого в неї немає, а до того, що в неї є, вона швидко звикає, воно здатне принести їй щастя лише на короткий час. Треті, виходячи з того, що людина може бути, або тільки щасливою, або тільки нещасливою, стверджують, що щастя полягає лише у відсутності нещастя або страждань. На сьогоднішньому занятті ми спробували поміркувати над цим запитанням…
1 група – Визначала ознаки, зовнішні чинники щастя (як виглядає, почуває себе щаслива людина);
2 група – Визначала зовнішні чинники щастя (які речі, дії допомагають людині відчути себе щасливою;
3 група – Визначала внутрішні чинники щастя (якою має бути людина, якими якостями вона має володіти, щоб відчути себе щасливою.
Кожна група презентувала результати роботи та провели загальне обговорення. І всі разом пригадали забобони, які на думку людей, можуть зробити їх щасливими (знайти підкову, квітку бузку з 3-ма або 5-ма пелюстками і т.д.).
Кожен по-своєму розуміє, що таке Щастя. І на сьогоднішньому занятті ми змогли у цьому переконатися. Для спраглої людини – ковток води, для голодної – кусень хліба, для хворої – вилікуватися, одужати. Таке щастя доступне кожному. І чим сильніше ми до чогось прагнемо, тим більше задоволення воно нам може дати. Найголовніше – дозволити собі бути щасливим і я всім цього бажаю, особливо 10-А класу.
|